YHTEYSTIEDOT

Markkinapäällikkö

Jaakko Rahko

jaakko.rahko@pohjansato.fi

p.040 0388279

Markkinasihteeri Pertti Juola

- toripaikkojen myynti

juolap@gmail.com

p.050 4619245

Lc-presidentti

Markku Rahko

presidentti@lionstyrnava.fi

p.040 5157955

© Lions Club Tyrnävä r.y / Perunamarkkinat 

Talkoolaiset

Jukka Väyrynen

jukkavayrynen@outlook.com

p.040 0516969

Turvallisuuspäällikkö

Jarmo Kurunsaari

jkurunsa@its.jnj.com

p.0400 384421

Rahastonhoitaja

Sakari Pernu

rahastonhoitaja@lionstyrnava.fi

p.040 5040732

PERUNANTUOTTAJAT

Tyrnävä on tunnettu hyvästä ruokaperunasta, jota tuottavat ammattitaitoiset viljelijät.

Jari Kallinen

0400 463 694

jari.kallinen1@gmail.com

 

Juha Korkala / Peruna-Korkala

Korkalantie 19

91800 Tyrnävä

0400 689 703

 

Matti Loppi

Korkalantie 9 A

91800 Tyrnävä

040 505 8378

mattiloppi@suomi24.fi

http://www.tyrnavaopas.com/loppimattijuhanilopinperuna/

 

Jari Matinolli / Matinollin Peruna Oy

Matinollintie 5 A

91800 Tyrnävä

0400  685 139

jari.matinolli@matinollinperuna.fi

www.matinollinperuna.fi

 

Mikko Mäläskä / Mäläskän Peruna

Mäläskänsuora 9

91800 TYRNÄVÄ

0400 500002

info@malaskanperuna.fi

www.malaskanperuna.fi

 

Jussi Pelkonen

Kylmäläntie 1

91800 Tyrnävä

045 136 9264

jussi.pelkonen5@gmail.com

 

Hannu Rekinen

Tupostie 73 C

91800 Tyrnävä

0400 285 227

hannu.rekinen@gmail.com

 

Paavo Saikkonen

Kylmäläntie 33 A1

91800 Tyrnävä

0400 444 484

 

Pekka Vähänen

Murrontie 33

91800 Tyrnävä

0400 893 086

pekka.vahanen@netti.fi